Kontakt

Post och besök:
Skånes Taltidning
Jörgen Ankersgatan 12
211 45 Malmö

Telefon:
040-611 10 20 (redaktion)
040-611 57 04 (kansli och prenumerationer)

E-post:
skanestaltidning@skane.se

Sociala medier:
Skånes Taltidning på Facebook
Skånes Taltidning på Twitter

Fakturaadress:
Region Skåne
Habilitering & Hjälpmedel
RSID 105626
205 01 Malmö

Organisationsnummer: 232100-0255

Det här är vi som arbetar på Skånes Taltidning. Klicka på bilderna så berättar vi om oss själva!

Martin Holmström
Chef, tekniker samt
ansvarig utgivare
040-611 10 20
070-319 50 03
martin.holmstrom@skane.se
Martin Holmström. Klicka på bilden så pratar jag!
Helena Frank
Taltidningsredaktör och
webbredaktör
(tjänstledig)
040-611 10 20
helena.frank@skane.se
Helena Frank. Klicka på bilden så pratar jag!
Mats Sundling
Taltidningsredaktör
040-611 10 20
mats.sundling@skane.se
Mats Sundling. Klicka på bilden så pratar jag!
Dodo Parikas
Taltidningsredaktör
040-611 10 20
dodo.parikas@skane.se
Dodo Parikas. Klicka på bilden så pratar jag!
Ulla Josefsson
Kanslist, prenumerantansvarig
040-611 57 04
ulla.a.josefsson@skane.se
Ulla Josefsson. Klicka på bilden så pratar jag!
Gunilla Nilsson
Ljudtekniker
040-611 57 04
gunilla.y.nilsson@skane.se
Gunilla Nilsson. Klicka på bilden så pratar jag!
Rune Persson
Ljudtekniker och användarsupport hemsidan, telefontid tisdagar och torsdagar klockan 8-16
040-611 57 04
rune.p.persson@skane.se
Rune Persson. Klicka på bilden så pratar jag!